Tinklapių kūrimas
Turbūt jau pastebėjote, kad puslapių kūrimas yra vienas iš naujų užsiėmimų šiuolaikinio jaunimo tarpe. Tikriausiai kiekvienas gaunate „skype“ reklamų su vis naujesniais puslapiais, projektais. Manau daugelis nori sukurti savo puslapį. Taigi aprašysiu pagrindines sąvokas, kurios padėtų bent šiek tiek suprasti Puslapių kūrimą.
Pradėkime nuo savokos TVS(Turinio valdymo sistema). Atvirojo kodo TVS sistemos yra: phpbb, PHP Fusion, WordPress, joomla ir t.t. Taipogi kiekvienas puslapis turi turėti hostingą (hosting) – tai puslapio talpinimas internete. Jį gauti galite užsisakinėdami hostinimo paslaugas įvairiuose puslapiuose kaip (Serveris.lt, hostingas.lt ir t.t.), arba host‘indami ant savo kompiuterio. Turint puslapio failus bei hosting‘ą, reikėtų pradėti rūpintis domenu. Domenas – adresų srities pavadinimas. Štai keli jų pavyzdžiai: .LT, .EU, .COM, .NET, .ORG, .BIZ ir daugelis kitų.. Taigi parašiau kelias pagrindines sąvokas kurias turi žinot kiekvienas pradedantis svetainių kūrėjas.
O dabar aprašysiu PHP Fusion ir HTML. Pradėkime nuo PHP Fusion. Tai vienintelis variklis, kurio kodo kalbą sugebėjau greitai išmokti. „Pažaidus“ su kodais, greitai galima išmokti kodo kalbą.. Lietuviškas puslapis, kuriuo vadovavausi kurdamas PHP Fusion puslapį yra: phpfusion-lt.com. Jame rasit pamokas, siuntinius, paneles ir modifikacijas. Viskas ko reikia puslapiui sukurti.
Dabar einame prie HTML. HTML kalba – (angl. HyperText Markup Language) – hiper tekstų ženklinimo kalba, vartojama tinklapiams rašyti, tikslumo vardan reikia pastebėti, kad html nėra turinio valdymo sistema, nemaišykit. Hiper teksto struktūrai, išdėstymui ir formatams aprašyti kalboje vartojamos gairės ir atributai. Gairė – (angl. Tag) – ženklinimo kalbose vartojamas intarpas į tekstą, apibrėžiantis jo struktūra ir raiškos elementus (šriftą, dydį, pastraipų parametrus, lenteles ir kt.). Gairė rašoma tarp ženklų < >. Pvz.: <b>Turinys</b> Čia gairė <b> nurodo, kad po jos einantis tekstas (žodis „Turinys“) turi būti parašytas pusjuodžiu šriftu, o užrašas </b> žymi gairės galiojimo pabaigą. Tinklalapio struktūra:
<html>
<head>
<!–Tinklalapio aprašų dalis
</head>
<body>
<!—Čia rašomas tinklalapio turinys – visa tinklapio informacija
</body>
</html>
Komentarų nėra.