Tiekimo planavimas užtikrina efektyvią įmonės veiklą
Siekiant praktiškai gamyboje įgyvendinti visuminių sąnaudų koncepciją bei užtikrinti, kad būtų pasiekti kompromisai – didelės įtakos turi tiekimo planavimas. Planuojama laikantis tam tikrų nuostatų, nuoseklumo, kurie dažniausiai atspindi įmonės veiklos laikotarpius. Paprastai laikotarpiai, kartu ir planavimas, yra skirstomi į: strateginį, taktinį bei operatyvinį.
Pagrindinių planavimo laikotarpių sutapimas leidžia teigti, jog yra daugybė komponentų, logistikos veiklų, kurias galima planuoti skirtingais laikotarpiais. Pažymima, kad planuojamų logistinių aspektų svarba gali skirtis, priklausomai nuo pramonės šakos, įmonės gamybinės veiklos, gaminamo produkto. Taip pat būtina pastebėti planavimo ir kontrolės ryšį: abu šie elementai yra svarbūs, siekiant sukurti ir įgyvendinti efektyvią logistikos sistemą. Šių elementų ypatumus galima apibrėžti taip: tiekimo planavimas yra susijęs su užtikrinimu, kad gamybinė veikla kuriama tinkamai veikti, kitaip tariant, ruošiama būti efektyvi ir veiksminga, o kontrolė yra susijusi su tinkamu gamybos veiklos valdymu – garantija, kad gamybos veikla vyksta efektyviai.
Logistikos veiklos, jų svarba ir ypatumai skirtingais planavimo laikotarpiais gali keistis, atsižvelgiant į įmonės tipą ir dydį, jos gamybinės veiklos bei produkto ypatumus. Nereikia išskirti, kurie strateginiai, taktiniai bei operatyviniai sprendimai ar uždaviniai gamybinėje įmonėje konkrečiai turi būti priskirti prie planavimo ar kontrolės. Daugelis gamybos veiklų pirmiausia turi būti teisingai suplanuotos, o po to nuolat kontroliuojamos ir stebimos, siekiant užtikrinti, kad nėra nuokrypių ir viskas vyksta taip, kaip numatyta.
Transporto valdymas manau vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris padeda užtikrint tiekimą ir efektyvią įmonės veiklą.