Skyrybų advokatai: ir padėjėjai, ir psichologai
Skyrybos – tai viena skaudžiausių ir jautriausių socialinių problemų, kurios daro didelę įtaką ne tik poros santykiuose, tačiau tai labai liečia vaikų ir visų kitų aplinkinių savijautą. Remiantis Lietuvos duomenimis, maždaug trečdalis santuokų pasibaigia skyrybomis. Šiai dienai tai tampa labai dažnas ar net madingas atvejis, nes spaudoje ir žiniasklaidoje galime vis dažniau ir dažniau pamatyti besiskiriančias, visuomenėje gerai žinomas, poras. Skyrybų populiarėjimui įtakos turi ir tai, kad šis procesas tampa vis paprastesnis ir lengviau įgyvendinamas.
Skyrybų procesas
Skyrybų advokatų pagrindinis darbas supažindinti sutuoktinius su galimybėmis, turto padalijimu bei tolimesniu gyvenimu. Skyrybų procesas gali būti itin greitas ir nesudėtingas jei tai daroma abiejų sutuoktinių sutarimu. Tokiu atveju galima išvengti ilgų teisminių bylų, o patenkintos lieka abi pusės. Kitu atveju, kai skyrybos yra inicijjuojamaos vieno asmens ir be jokio susitarimo, jos gali trukti kur kas ilgiau. Tuomet prasideda ginčai dėl užgyvento turto ar vaiko pasidalijimo. Tokiais atvejais skyrybos dažniausiai baigiasi nedraugiškai ir gali lydėti visą gyvenimą. Advokatų darbas priimti kliento reikalavimus, aptarti galimus scenarijus, pakonsultuoti bei daryti tai ką klientas nutarė.
Skyrybų advokatai – psichologai?
Kai kuriais atvejais skyrybų advokatai veikia tarsi psichologai. Jie gali porai pateikti konkrečių pavyzdžių, kodėl toks ar anoks sprendimas gali būti blogas ar ilgai užsitęsti. Tokie pavyzdžiai gali padėti sutuoktiniams nuspręsti ar tikrai to nori ir ar vėliau nesigailės dėl to. Skyrybų advokatų praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kada reikalingi tik paskutiniai parašai, tačiau pora ties tuo tašku pradeda suprasti, kad gyvenimas be antros pusės gali būti ir ne toks kokį įsivaizdavo emocijų būsenoje. Todėl advokatai kalbėdami su klientais pataria jiems nusiraminti, viską apgalvoti, ir tik tada priimti svarbų sprendimą. Kai kuriais atvejais toks nusiraminimas palengvina skyrybų procesą arba jį visai nutraukia.
Komentarų nėra.