Prieskoninės žolelės ant palangės – virtuvės puošmena
Internete matome daugybę nuotraukų, kuriose virtuvės palangės žaliuoja visus metus, taip ne tik suteikiant galimybę bet kada prireikus nusiskinti šviežią baziliko, petražolės arba kitos žolelės lapelį, bet kartu ir papuošiant virtuvę, suteikiant jai jaukumo ir šeimyniškumo jausmą. Prieskoninės žolelės yra nesunkiai auginamos ir labai naudingos organizmui, todėl ryžkitės šiai veiklai.
Auginti prieskonius geriausia ant labiausiai saulėtos palangės – pietinio arba vakarinio lango. Dieną temperatūra rekomenduojama apie +15–20°C, o naktį gali nukristi iki +5°C. Labai svarbu, kad augalai gautų gryno oro, todėl patalpą kartas nuo karto vėdinkite, tačiau saugokite nuo skersvėjo ir žvarbaus vėjo.
Sėkite į 10–15 cm aukščio indą, kurio apačioje dėkite 2–3 cm drenažinį sluoksnį, naudokite kokybišką sijotą gruntą ir kompostą, galite įmaišyti kokybiško sijoto smėlio. Geriausia visas dalis maišyti lygiomis dalimis.
Prieskoninės žolelės sudygsta greitai, priklausomai nuo rūšies – per 2–7 dienas, pražydus nuskabykite žiedus, nes priešingu atveju augalas daugiau maistinių medžiagų atiduoda žiedams, todėl nukenčia lapeliai.
Šių augalų priežiūra yra labai paprasta – be vėdinimo ir žiedų nuskabymo dar reikia kartais patręšti, užtenka kartą per mėnesį, geriausia azoto trąšomis. Taip pat nepamirškite jų palaistyti, nes žalumynams patinka drėgna dirva, tačiau neperliekite. Laistyti geriausia pastovėjusiu kambario temperatūros vandeniu.
Auginti galima bazilikus, špinatus, pipirnes, petražoles, vaistinius čiobrelius, laiškinius česnakus, melisas, raudonėlius, rozmarinus, mairūnus, krapus ir daugelį kitų. Galite auginti atskiruose indeliuose, tačiau „draugiškus“ žalumynus galima auginti kartu, komponuoti, taip sukuriant namus, o ypač virtuvę, kuri yra tinkamiausia dėl nuolat šiltesnio ir drėgnesnio oro, puošiančias kompozicijas.
Taigi neapsiriksite pasirinkę auginti prieskonines žoleles namuose, nes tai ir sveikatos šaltinis, ir puikus pagardas gaminant maistą.
Komentarų nėra.