Operatyvus gamybos planavimas – sudėtingas, bet svarbus
Gamybos planavimas yra vienas iš sudėtingiausių ir svarbiausių etapų sėkmingame įmonės gyvavime ir plėtroje. Gamybos operatyviojo planavimo sistema suprantama, kaip tam tikra planavimo darbų vykdymo metodų, būdų, technikos ir vykdytojų visuma, apibūdinama atitinkamu planavimo darbų centralizavimo laipsniu, tam tikrais planavimo ir apskaitos vienetais, planavimo procesų diferencijavimu, planinių normatyvų sudėtimi, taip pat atitinkama planinės ir apskaitinės dokumentacijos įforminimo bei perdavimo tvarka. Gamybos valdymą palengvina realiu laiku vedami rezultatai, kurie atspindi esamą situaciją gamyboje.
Planuojant gamybos apimtį, metinė įmonės gamybinė programa paskirstoma cechams ir barams darbo imlumo ir natūrine išraiška, atsižvelgiant į jiems skirtus darbo ir materialinius išteklius. Sprendžiant gamybos apimties planavimo uždavinius, siekiama kuo tolygiau apkrauti įrenginius ir darbininkus visuose įmonės baruose ir cechuose.
Sistema kinta, priklausomai nuo valdymo lygio bei valdymo personalo sudėties ir kvalifikacijos, gamybos planavimo matematinio aprūpinimo, naudojamų priemonių sudėties ir skaičiaus, kalendorinių – planinių normatyvų sudėties, taikomų planavimo ir apskaitos vienetų, naudojamos planavimo ir apskaitos dokumentacijos sudėties bei turinio, informacinių srautų pobūdžio ir kt. Organizaciniu požiūriu, įmonės operatyvaus valdymo sistema savo funkcijas vykdo planavimo ir dispečerinio biuro jėgomis, baro planavimo ir valdymo personalo jėgomis. Šie požiūriai tarpusavyje susiję ir visi jie svarbūs.
Apskaitos uždavinių sprendimo periodiškumas priklauso nuo konkrečių gamybos sąlygų, jie gali būti apsprendžiami kartą per mėnesį, savaitę, parą ar pamainą. Reguliuojant gamybos eigą, pirmiausia būtina minimizuoti nuostolius dėl nukrypimų nuo plano tiek į vieną, tiek į kitą pusę, po to, kuo greičiau grąžinti į įprastą gamybos ritmą, kitaip tariant, pasivyti grafiką.
Operatyvus gamybos planavimas, remdamasis nustatytais bendrais apimties rodikliais, išskaido planines užduotis į sudedamasias dalis, konkrečiai nustato, kur ir kada turi būti atliktas kiekvienas darbas ar jo dalis. Pagaliau skiriasi ir planiniuose apskaičiavimuose naudojami matavimo vienetai.
Komentarų nėra.