Laidojimų papročiai
Priklausomai nuo tikėjimo, skiriasi ir laidojimo apeigos, tradicijos, laidojimo iškilmės. Mūsų šalyje laidojimo tradicijos perduodomos iš kartos į kartą, nors keičiantis laikams, keičiasi ir tradicijos, atsiranda tam tikrų naujovių, kurios atsisveikinimą su mirusiu paverčia prasmingu, o ne tik liūdnu. Nuo seno karšinant artimąjį buvo būtina pasirūpinti, kad jis neiškeliautų Anapilin be sakramentų, Artimieji iš anksto turėjo pakviesti kunigą, kuris suteiktų ligoniui patepimą. Žmogui artinantis prie mirties slenksčio tradiciškai būdavo uždegama paprasta arba pašventinta žvakė. Prie mirusio stengtasi elgtis tyliai, nejuokauti, išlaikyti gedulingą aplinką, nes galvojama, jog triukšmas ir gausus raudojimas gali sutrukdyti mirusio vėlei atsiskirti nuo kūno.
Mirtį – skelbė bažnyčios varpai
Pagal tradicijas žmogus būdavo laidojimas trečią dieną po mirties, prieš tai pranešus varpininkui, jisai bažnyčios varpų skambėjimu pranešdavo visam kaimui ar miesteliui mirties atvejį. Netekus artimo, pirmiausia buvo kreipiamasi į kunigą, kad būtų užsakytos laiduotuvės: sutartas laidojimo laikas, užsakomos Šv. Mišios už mirusįjį, dažnai tuo pačiu atėjimu sutariamos keturniedelio mišios. Apie netektį pranešdavo giminėms, draugams, kaimynams ir informuodami apie laidojimo laiką.
Laidojimų salonų paslaugos ir karstai
- Kiekvienam iš jūsų, pasirinkus laidojimo salono paslaugas https://amzinybesnamai.lt/paslaugos/karstai/ rasite platų asortimentą: karstų, urnų, gėlių, rūbų ir kitų laidojimų reikmenų. Laidojimų salonų darbuotojai jums maloniai pagelbės ir padės išsirinkti tinkamus laidojimo reikmenis: gėles, žvakes, rūbus, avalynę, aksesuarus, juostas, kryžių ir kt. Karstai yra skirti:
- Karstai laidojimui;
- Karstai kremavimui;
Visi tradiciniai karstai gaminami iš medienos. Mediena gali būti naudojama: alksnio, ąžuolo, pušies, topolio ir liepos. Čia galima rasti tiek paprastų medinių karstų, tiek puošnių, ornamentais dekoruotų karstų.
Komentarų nėra.