Kūdikio mityba pirmaisiais jo gyvenimo metais
Geriausias maistas kūdikiams iki vienerių metų, tai natūralus mamos pienas. Pusryčiams, pietums ir vakarienei, priešpiečiams ir naktipiečiams – mažyliams jis nepabosta. Kaip turi atrodyti kūdikio mityba? Kada laikas pratinti kūdikį prie kitokio maisto ir kaip tai daryti?
Mamos pienas – idealus kūdikių maistas iki 6 mėnesių. Mamos piene yra visų kūdikiui būtinų maisto medžiagų, tad papildomai nieko duoti nereikia. Mamos pienu maitinamas vaikas būna sotus, sveikas, be to, apsaugotas nuo įvairių alergijų. Ne visos mamos gali maitinti kūdikį savo pienu, tokiu atveju, kūdikiams duodama specialių mišinėlių.
Daržovių tyrė – pirmas patiekalas 4–6 mėnesių kūdikio valgiaraštyje. Kūdikį pratinti prie daržovių reikia po truputį. Visų pirma, košė verdama iš bulvės, vėliau iš cukinijos ar moliūgo, o tada, kai matome, jog nėra jokių alergijos požymių, galime pridėti kitą daržovę. Iš pradžių daržovių tyrės reikėtų duoti po 3–4 lašiukus, didinant porciją iki pusės arbatinio šaukštelio. Be to, į tyrę negalima dėti druskos, verčiau pagardinkite krapais ar petražolės lapeliu.
Kruopų košė – 5–7 mėnesių kūdikiui jau laikas paragauti kruopų košės. Pradžioje košė verdama iš vienos rūšies grūdų, pripratus prie įvairių kruopų skonio kūdikiui galite pasiūlyti ir keturių ar penkių grūdų. Nesaldinkite košių cukrumi. Jeigu gliuteno kūdikio organizmas netoleruoja, rinkitės gliuteno neturinčias kruopas: ryžius, grikius, soras, kukurūzus.
Vaisiai ir vaisių sultys – 6–7 mėnesių kūdikio racioną galite papildyti vaisiais ir vaisių sultimis, tad pradėkite nuo vaisių tyrės. Pratinkite kūdikį prie vaisių nuo vieno kurio nors vaisiaus, galite duoti morkų ar obuolių sulčių. Sulčių duokite po lašelį, vaisių irgi nepadauginkite.
Komentarų nėra.