Kodėl naudinga apšiltinti rastinį namą poliuretanu?
Kiekvienas namas, naujai pastatytas ar renovuojamas namas, reikalauja pamatų, sienų bei stogo apšiltinimo. Rąstinis namas – taip pat ne išimtis, tačiau šio tipo namo apšiltinimo klausimas dažnai sukelia daugiausiai diskusijų.
Kaip žinia, medis yra ekologiškiausia, „kvėpuojanti“ medžiaga, todėl daugelis baiminasi, kad apšiltinus jį, namas taps sandarus ir jame kaupsis drėgmė. Be to, problemų kelia ir tarp rąstų esantys plyšiai bei tai, kad medinis namas linkęs „vaikščioti“. Tiek vienas, tiek kitas nuogąstavimas yra pagrįstas, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamas šiltinimo medžiagas.
Rąstinių namų statytojai šiuo klausimu taip pat turi patarimų šio tipo, ypatingai naujos statybos namų, savininkams. Jie pataria apšiltinimo klausimą šiuo atveju atidėti, kadangi toks namas „sėda“ kartais net ne vienerius metus. Tačiau jeigu įsigijote ar nusprendėte renovuoti savo seną namą, būtinai atkreipkite dėmesį į šiltinamosios medžiagos tankį, šilumos laidumą ir laidumą garams.
Palyginamosios informacijos tikrai nesunkiai galima rasti internete, kaip ir įvairių nuomonių bei patarimų. Tačiau iki šiol vienu iš efektyviausiu ir geriausiu rezultatu rąstiniams bei kitiems mediniams namas laikomas šiltinimas poliuretanu. Tai inovatyvi šiuolaikiška šiltinimo medžiaga, kurio užpildymas yra besiūlis, jai nereikalingos tvirtinimo detalės, visiškai paprasta pasiekti A+ bei A++ naudingumo klasę.
Poliuretanas yra aplinkai draugiška medžiaga, kuri yra laidi garams, bet nekaupia drėgmės savyje. Šiltinimui nereikalinga hidroizoliacinė plėvelė, nes poliuretanas užtikrina ir hidro, ir garso izoliaciją. Be to, šiuo būdu šiltinant rąstinį namą tuo pačiu išsprendžiamas ir plyšių hermetizavimo klausimas. Taip pat labai svarbu, kad šios medžiagos neveikia pelėsiai ir joje nesiveisia graužikai, o garantija suteikia iki 20-30 metų. Tiesa, poliuretaną veikia UV spinduliai, todėl jai būtina apsauga nuo saulės.
Komentarų nėra.