Kaip pasirinkti kiemo tvorą?
Kalbant apie naujos statybos namus, labai dažnai tvora – tai antras statinys po būsto statybos. Neretas dar nespėjęs apsigyventi naujame name, jau dairosi tvoros savo namų teritorijai. Tai suteikia ne tik privatumo, tačiau ir saugumo ten esančiam turtui. Žinoma, nauja tvora – ne tik naujuose namuose. Nauja tvora domisi ir tie, kurie siekia atsinaujinti savo namų aplinką.
Dar prieš pradedant tvoros paieškas, daugeliui iškyla pagrindinis ir išties svarbus klausimas – kaip pasirinkti? Kokia tvora būtų geriausia mano kiemui? Tačiau atsakymas į šį klausimą labai priklauso nuo individualių poreikių, net kaimynų bei statybos techninio reglamento. Ne visada galėsite turėti tokią tvorą, kokią norite. Kartais gali tekti įsirengti tokią tvorą, kokią leidžiama.
Labai svarbu žinoti, jog tvoros statyba yra reglamentuojama įstatymu. Todėl prieš imant spręsti, kokią tvorą įsirengti, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Visų pirma, turėtumėte žinoti, kad įsirengiant aukštesnę nei 1,80 m tvorą be ar su pamatu, prireiks leidimų ar projekto. Antra, įvertinti, ar turite besiribojančius kaimynus, o gal jūsų sklypas stovi šalia saugomos teritorijos. Bet kokiu atveju reikia neužmiršti, kad tvora be kaimynų sutikimo negali būti statoma ant sklypų ribos.
Tačiau pasirinkimo klausimas ties tuo dar nesibaigia. Viskas priklauso ir nuo to, ar norite teritoriją tiesiog apsitverti segmentu, ar aklina tvora. Ir tai labai svarbu, nes norėdami aptverti savo teritoriją nepermatoma tvora, besiribojančia su kaimynu, turėsite atsižvelgti į tvoros tankį (ažūriškumą). Turite žinoti, jog tvoros tankis nereglamentuojamas tik pietinėje sklypo dalyje. Tuo tarpu šiaurinėje dalyje ažūriškumas turi būti ne mažiau kaip 50 %, o vakarinėje bei rytinėje – ne mažiau 25 %. Kitu atveju teks gauti kaimynų leidimus.
Komentarų nėra.