Kaip gydyti depresija be vaistų?
Depresija — rimta liga, tačiau dažnai suprantama klaidingai. Daugelis žmonių mano, kad tai yra stiprus ilgalaikis liūdesys, o iš tikrųjų, tai itin sudėtinga liga, kuri gali giliai sutrikdyti žmogaus psichinį ir fizinį gyvenimą. Tyrimų duomenimis nustatyta, kad depresija yra vienas iš dažniausiai diagnozuojamų psichikos sutrikimų. Nors depresija kartais vadinama tiesiog “psichopatologiniu gripu”, daugeliu atvejų tai rimtas ir sunkiai išgydomas sutrikimas. Tik 1/3 depresija sergančių asmenų gydymo metu visiškai pasveiksta.
Kokie galimi gydymo būdai?
Kaip gydyti depresiją dažniausiai nustato gydytojas. Gydymo būdai gali būti labai įvairūs. Tai priklauso nuo paciento amžiaus, ligos intensyvumo ir kitų faktorių. Būdų kaip gydyti depresiją yra labai daug: nuo apsilankymų pas psichologą iki stiprių antidepresantų vartojimo. Esant lengvoms depresijos formoms siūloma išbandyti įvairias procedūras, terapijas, kurios padeda išsivaduoti iš blogos nuotaikos, grąžina gyvenimo džiaugsmą, norą domėtis.
Šviesos terapija. Depresijos gydymui gali būti taikoma šviesos terapija – gydymas intensyviu šviesos srautu. Manoma, kad esant šviesos stygiui gali sutrikti hormono melatonino apykaita, kuris atsako už organizmo bioritmus. Tuo tarpu pailginus šviesos periodą galima sureguliuoti šio hormono apykaitą ir atstatyti gerą nuotaiką.
Fizinis aktyvumas. JAV atlikti tyrimai nustatė, kad mankšta ir didesnis fizinis aktyvumas gali būti pagrindinis ginklas prieš depresiją. Gydytojai tikina, jog fiziniai pratimai gali būti tokie pat efektyvūs, kaip ir antidepresantai.
Gyvūnų terapija. Depresijos gydymui gali būti taikoma ir gyvūnų terapija. Buvimas su gyvūnais ramina, teigiamai veikia nervų sistemą, stimuliuoja smegenų veiklą. Depresijos gydymui naudojami užsiėmimai su arkliais, delfinais, šunimis ir katėmis.
Komentarų nėra.