Įtvarai riešui – stabili pagalba ištikus nelaimei
Riešo traumos yra neišvengiamos ne tik žiemą keliaujant pėsčiomis, bet ir mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Taip pat svarbu paminėti, kad darbas kompiuteriu nėra vienintelė riešo skausmo priežastis. Riešo traumos dažnai atsiranda ir dėl kitų priežasčių, iš jų išskiriamos šios, pagrindinės: traumos, patirtos sporto metu; dėl anksčiau patirtų rankos lūžių; raumenų ar raiščių uždegimo; skysčių, kurie kaupiasi riešo srityje; patinusio sąnario.
Riešo skausmas yra itin nemalonus, kadangi riešas yra labai judrus žmogaus kūno sąnarys, o kiekvienas judesys sukelia itin nemalonų skausmą. Jeigu riešo skausmas sukelia nemalonius pojūčius, diskomfortą, rekomenduojama nelaukti ir iškart kreiptis į gydytoją ortopedą, kuris nustatys Jūsų riešo skausmo priežastį ir paskirs tinkamą gydymą. Traumos ir patempimai yra retesni atvejai, dažniausiai riešą skauda dėl riešo kanalo sindromo. Šiuo sutrikimu skundžiasi daug su kompiuteriu dirbantys asmenys, taip pat kirpėjai ar kiti specialistai, kuriems reikia ilgą laiką daryti vieną monotonišką judesį, kaip pavyzdžiui, judinti kompiuterio pelytę, kirpti, šukuoti ir pan.
Įvairios riešų ligos, visų pirma, gydomos kompresais ar įtvarais. Įtvarai riešui yra nešiojami apie 6 savaites. Jeigu po šio termino jaučiama, kad niekas nesikeičia, pagerėjimo nėra, o gal netgi priešingai, jaučiatės blogiau, vadinasi, šis gydymo būdas Jums nėra tinkamas. Tuomet gydytojas gali skirti naudoti tam tikrus medikamentus. Galiausiai, jeigu liga yra pažengusi, riešą skauda nuolat, o nei kompresai, riešo įtvaras ar medikamentai diskomforto jausmo nepašalina, tuomet rekomenduojama atlikti operacija.
Norint išvengti įvairių riešo traumų, reikėtų vengti monotoniškų, pasikartojančių plaštakų ir pirštų judesių. Visgi, jei tai neišvengiama, tada reikėtų atsisakyti rūkimo, vartoti daug B grupės vitaminų, sveikiau maitintis. Taip pat dirbant darykite pertraukas, jos būtinos pailsinti riešui ir galinčios atitolinti problemą.
Komentarų nėra.