Antivirusinės programos — šiandien itin reikalingos
Daugelis naudojasi kompiuteriais, telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais. Juose renkame ir saugome pačią įvairiausią informaciją: nuo asmeninių nuotraukų iki konfidencialių darbo failų. Tam, kad duomenys būtų tinkamai apsaugoti neužtenka apsaugoti įrenginį užrakinimo kodu, būtina pasirūpinti stipresne apsauga. Vienas iš būdų tai padaryti — antivirusinės programos įdiegimas.
Vienas pagrindinių įrankių kovoje su virusais yra speciali programų sistema, vadinama antivirusinė programa. Pagrindinis antivirusinės programos darbas yra virusų kompiuterinėje sistemoje aptikimas, virusų iš kompiuterinės sistemos šalinimas ir virusų sukeltos žalos mažinimas. Pagal veikimo būdą ir funkcijas į antivirusinės programos gali būti skirstomos į tokias grupes:
Programos-daktarai. Tai antivirusinės programos, ne tik aptinkančios virusus, bet ir „išgydančios“ nuo jų, kitaip tariant, atliekančios priešingus veiksmus nei atliko virusas, užkrėsdamas kompiuterį. Jos iš užkrėstos programos ar disko pašalina virusą ir sugrąžina programą į tą būseną, kuri buvo prieš užsikrečiant.
Programos-detektoriai. Šios antivirusinės programos suteikia galimybę rasti failus, kurie užkrėsti kokiu nors žinomu virusu. Detektoriai tik aptinka virusą, bet nuo jo neišgydo. Virusas gali būti surastas pagal parašą, pagal jam būdingų baitų kombinaciją. Todėl šiose programose yra virusinių parašų duomenų bazė.
Programos-filtrai. Tai antivirusinės programos, dar vadinamos rezidentinėmis antivirusinėmis programomis. Šios programos talpinamos kompiuterio darbinėje atmintinėje ir perima tuos kreipinius į OS, kuriuos virusai naudoja plitimui ir kenkimui. Apie atsiradusį kenkėją antivirusinė praneša vartotojui, kuris gali leisti atlikti atitinkamą veiksmą ar jį uždrausti.
Svarbu nepamiršti, kad kokia bebūtų gera antivirusinė programa, ji bus veiksminga tik tada, jei reguliariai ją atnaujinsite. Kasdien atsiranda vis naujų virusų, todėl antivirusinė programa turi juos pažinti.
Komentarų nėra.