Kokius dokumentus reikia turėti pervežant produktus į užsienį?
Gaminių eksportavimas į kitas šalis iš Lietuvos šiuo metu yra labai dažna praktika. Kodėl ji taip mėgstama verslininkų? Žinoma, dėl galimybės uždirbti daugiau, taip pat – savo verslo vardo populiarumo, galiausiai, pačios Lietuvos vardo žinomumo didinimo, kuris su eksportu plinta tikrai gana plačiai.
Tiesa, prekių eksportavimas reikalauja detalios rinkos analizės, žinoma, dokumentacijos tvarkymo, taip pat ir patikimų partnerių, kurie užtikrina, kad viskas iki mažiausių smulkmenų bus atlieka laiku. Pagrindinius eksporto dokumentus verslininkas gali susitvarkyti pats. Arba gali kreiptis į atsakingas institucijas, kurios padeda pasiruošti eksporto darbams.
1. Pirmiausia reikalinga muitinės deklaracija, kurios pildymas kinta priklausomai nuo kiekvienos šalies. Tai yra tam tikros formos užpildymas, kuris turi būti įteikiamas muitinėje. Žinoma, jame svarbiausia tiksliai surašyti svarbiausius duomenis.
2. Žinoma, taip pat reikalinga ir prekybinė sąskaita. Joje yra nurodomi detalūs prekės akcentai, charakteristikos: kiek, ko, kaina, vertė ir t.t.
3. Taip pat dažniausiai gaminiams reikalingas ir prekės kokybės sertifikatas. Gali būti reikalingas ne visada, tačiau, pavyzdžiui, maisto produktams – būtinas. Jis yra išduodamas pagal nacionalinę sertifikavimo sistemą ISO 9000.
4. Taip pat dažniausiai reikalingas ir pakavimo lapas. Jame yra svarbiausia informacija apie vežamų prekių svorį, matmenis bei kitas savybes. Tai padeda paprasčiau identifikuoti pagavimuose esančias prekes.
5. Reikalingas ir tarptautinis važtaraštis. Jame yra nurodyti pristatymo terminai bei kita informacija.
6. Tais atvejais, kai vežami gaminiai, kurie susiję su veterinarija – taip pat turėtų būti ženklinami ir specialiu veterinarijos sertifikatu. Jį turi išduoda specialistai, tad žinoma, reikia rūpintis tol, kol dar esate Lietuvoje.
7. Fitosanitarinis sertifikatas išduodamas tokiu atveju, kai pervežami tam tikri maisto produktai. Tiesa, reikalingas ne visais atvejais, tad verslininkas turi pasidomėti – kaip yra jo eksportuojamų produktų atveju.
Tinkama dokumentacija – būtina ir kiekvienam verslui turėtų būti prioritetas pirmiausia susitvarkyti dokumentus, o tik tada imtis realių veiksmų, kurie padeda įsitvirtinti tikroje rinkoje.
Komentarų nėra.