Kaip geriausia tvirtinti gegnes prie mūro
Statant vieno ar dviejų aukštų namą viena svarbiausių užduočių – nenukrypti nuo projekto. Tik išlaikyti tikslūs išmatavimai vykdant mūro darbus leidžia tikėtis kad stogas bus taip pat be pakrypimų. Paimkime aukštį, jei vieno namo kampas yra aukštesnis nei už 15 metrų nutolusiame kito namo kampe bent per 5 centimetrus reiškia kad šią klaidą reikės ištaisyti. Tai galima padaryti 2 būdais: lieti papildomą betono sluoksnį ant viršaus (abejotinas tvirtumas) arba susidariusį nuolydį pakelti medžio konstrukcijomis.
Nuo senų laikų buvo priimta kad stogas tvirtinamas ant mūrinės, gelžbetoninės ar akmeninės sienos uždedant storą 20-25 centimetrų tašą. Jei senovėje tašus rąstiniams namams tvirtindavo mediniais kaiščiais dabar patogiausia naudoti 1.5-2 cm diametro srieginius strypus. Juos būtina įbetonuoti į gelžbetoninį arba dar vadinamą monolitinį žiedą meistrų vadinamą vainiku. Skirtingų blokelių gamintojai nurodo skirtingus mūro sluoksnius iki kiek strypas turi būti įleistas į mūra t.y. 2-3 mūro eiles arba apie 60 centimetrų. Tai reiškia kad jums reikės vieno metro metalinių strypų kuriuos išdėstysite kas 1.5-2 metrus, tikslių techninių reikalavimų jūsų statiniui reikia klausti atestuoto statybos darbų vadovo kuris prižiūri jūsų namo statybos eigą ir žino apskaičiuotas apkrovas pagal stogo dizainą ir konstrukciją.
Prieš uždedant tašus ant mūro reikia uždengti ne tik hidroizoliacine medžiaga bet dabar jau rekomenduojamas ir specialiu elastingu sandarikliu arba lėto plėtimosi putomis. Įprastų sandarinimo putų reikia vengti nes jose susidaro per didelės oro “kišenės” ir taip pablogina šiltinimo kokybę. Klaidinga manyti kad medis tvirtai prisispaudžia prie monolito kai yra veržiamas varžtais per visą ilgi, dar blogiau jei naudojami susisukę po džiovinimo rąstai. Tokiu atveju geriau obliuoti juos iš viršutinės ir apatinės pusės nes šoninės stogo konstrukcijos tikslumui ir kokybei įtakos neturi.
Komentarų nėra.